Magyarországon nőtt a 7. legnagyobb mértékben az Európai Unióban 2010-től a gazdaság

A témáról Szalai Piroska, a Fidesz országgyűlési képviselője fejtette ki véleményét.

  • Hírek
  • 2026. június 01., hétfő 10:15
  • Forrás: HírTV
Vágólapra másolva!

Szalai Piroska: "Magyarországon nőtt a hetedik legnagyobb mértékben az Európai Unióban 2010-től a gazdaság. A tavalyi év utolsó negyedévének adatai szerint 2010-től Romániában és Lengyelországban volt csak magasabb a növekedés nálunk a közép-európai országok közül, és épp ebben az időszakban, az idei évben körözzük le, úgy tűnik Romániát, mert Romániában már csökken a növekedés. Tehát nemhogy a legkisebb, hanem a második legnagyobb növekedés volt a közép-európai régióban Magyarországon."