
Svédországban egyre súlyosabb problémát jelent a fiatalkorúak által elkövetett erőszakos bűncselekmények száma. A helyi bűnbandák már tizenéves lányokat is bevonnak brutális akciókba, köztük gyilkosságokba.
Szakértők szerint a jelenség hátterében a hibás bevándorláspolitika, a könnyen elérhető fegyverek és a nemzetközi bűnszervezetek tevékenysége áll. A probléma gyökerei részben a korábbi miniszterelnök politikájára vezethetők vissza.














