
A Helyreállítási Alapot a Covid után a világjárvány gazdasági, illetve társadalmi hatásainak kezelésére hozta létre az Európai Unió.
Az új tervet az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen és Magyar Péter miniszterelnök májusi megállapodását követően kellett Magyarországnak benyújtania. A kormány honlapjára felkerült dokumentumból az derül ki, hogy lényegesen kevesebb pénz jut egyes egészségügyi, felsőoktatási és zöld célokra.
A részletekről Bugnyár Zoltán számolt be Brüsszelből.













