Az Egyesült Államok és Irán egymást vádolja a tűzszünet megsértésével a Hormuzi-szorosnál

Néhány nappal a béke megkötése után Washington és Teherán ismét egymást vádolja. A Hormuzi-szorosban történt újabb támadások tovább élezik a konfliktust.

Vágólapra másolva!

Alig néhány nappal a tűzszünet életbe lépése után ismét pattanásig feszült a helyzet. A civakodó házastársak a békéltető tárgyalásról kilépve azonnal egymáshoz vágják a drága porcelánt. Az Amerikai Egyesült Államok és Irán nyíltan egymást vádolja az egyre ingatagabb megállapodás megsértésével.

 A feszültséget tovább növeli, hogy időközben újabb támadások történtek a világ egyik legfontosabb tengeri kereskedelmi útvonalán. A Hormuzi-szorosnál kialakult káosz mindent veszélyeztet.