
A szlovák gázművek kisebbségi részvénycsomagja januárban került egy cseh társasághoz, miután a korábbi német és francia tulajdonos a kivonulás mellett döntött. A szlovák állam megtartotta többségi részesedését, ráadásul komoly többletjogosítványokat is szerzett. „Az adásvétel során próbáltuk javítani az állam pozícióit a cégen belül. Erre koncentráltunk a tárgyalásokon. És sok szempontból ez sikerült is. Az energiaárakat illetően nem lesznek nagyon nagy változások, legalábbis az idén. De a tárgyalások során megállapodtunk abban, hogy az állam opciós jogot szerez az SPP gázellátási üzletágának megvásárlására. És az az üzletág felel a gázárakról folyó tárgyalásokért Oroszországgal” – fogalmazott Kristian Takac, a szlovák gazdasági minisztérium energia-tanácsadója. További részletek a Bruttóban 19 óra 30 perctől.













