Klímaváltozás és népességfogyás: az új helyettes államtitkár szerint van jó oldala is

A csökkenő népesség nem feltétlenül rossz a klímaváltozás szempontjából - így vélekedett még 2019-ben egy podcastben Bart István. A Gazdasági és Energetikai Minisztérium frissen kinevezett helyettes államtitkára szerint, mivel Magyarországon csökken a népesség, nem indokolt, hogy óriási energiával próbálják meg a falvak el-néptelenítésének folyamatát megfordítani.

  • Hírek
  • 1 órája
  • Forrás: HírTV
Vágólapra másolva!

 A népesség számának csökkentését Bart szerint nem kellene minden áron megakadályozni, hanem inkább kezelni kellene.