
Skóciában és Walesben parlamenti, Angliában tanácsi választásokat tartottak csütörtökön.
Ez volt a legnagyobb politikai erőpróba Nagy-Britanniában a 2024-es országos parlamenti választás óta, amelyen a Starmer vezette Munkáspárt fölcsuszamlásszerű győzelmet aratott, 411 mandátumot megszerezve a 650 fős londoni alsóházban.
A részletekről Heckenast László, a HírTV tudósítója számolt be a Napindítóban.














