Újra fegyverben a németek: Európa csendes óriása felébredt

A témáról Hidegkuti Konstantin nemzetközi kapcsolatok szakértő beszélt a Napindítóban.

  • Napindító
  • 2026. május 07., csütörtök 16:00
  • Forrás: HírTV
Vágólapra másolva!

1953 óta nem látott ütemben nőttek tavaly az európai NATO-tagállamok katonai kiadásai, Németország pedig egyetlen év alatt közel negyedével növelte védelmi büdzséjét.

A „történelem végének” illúziója szertefoszlott: a jóléti állam kényelme helyett ismét a haderőfejlesztés került a politikai prioritások élére. De vajon csak Donald Trump sürgetése vagy az ukrajnai háború kényszerítette térdre a pacifista európai modellt? A szakértővel a német haderőfejlesztés ciklikusságáról, a „fuldai szakadék” örökségéről és az ágyú-vaj dilemma gazdasági hátteréről beszélgettünk.

A beszélgetés második fele az alábbi videóban tekinthető meg: