
A székelyzászló-üggyel kapcsolatban egyébként ma a Demokrata Liberális Párt a magyar Országgyűlést elítélő nyilatkozatot fogadtatna el a román parlamenttel. Az ellenzéki tömörülést ugyanis felháborította, hogy a székely lobogót a magyar polgármesteri hivatalok után pénteken az Országházra is kitűzték.
Az RMDSZ elnöke tiltakozik, Kelemen Hunor úgy érvel: a székely zászló nem Románia hivatalos zászlaja, ezért szerinte a román parlamentnek nem is kellene hivatalos nyilatkozatban állást foglalnia.













