Háborognak a székely zászlók miatt

A Fidesz választási kampányának tartja a székelyzászló-ügyet Victor Ponta. A román kormányfő újságírói kérdésre válaszolva azt mondta: az Orbán-kormány így akar szavazatot szerezni a magyarországi választásokon.

  • 2013. február 18., hétfő 16:56
Vágólapra másolva!

A székelyzászló-üggyel kapcsolatban egyébként ma a Demokrata Liberális Párt a magyar Országgyűlést elítélő nyilatkozatot fogadtatna el a román parlamenttel. Az ellenzéki tömörülést ugyanis felháborította, hogy a székely lobogót a magyar polgármesteri hivatalok után pénteken az Országházra is kitűzték.

Az RMDSZ elnöke tiltakozik, Kelemen Hunor úgy érvel: a székely zászló nem Románia hivatalos zászlaja, ezért szerinte a román parlamentnek nem is kellene hivatalos nyilatkozatban állást foglalnia.