Rohamosan fogy az olajtartalék

A közel-keleti konfliktus miatt gyakorlatilag lezárult a világ legfőbb olajútvonala. A piac egyelőre a végső tartalékait éli fel, de az irreális áremelkedés és az energiaipari összeomlás már a küszöbön áll, miközben az európai elit tétlenül szemléli a folyamatot.

  • Radar
  • 2026. június 03., szerda 18:14
  • Frissítve: 2026. június 03., szerda 19:06
Vágólapra másolva!

Bár a Hormuzi-szoros, a világ egyik legfontosabb energiakereskedelmi útvonala hetek óta gyakorlatilag le van zárva, a piacok még nem omlottak össze teljesen. Hortay Olivér rámutatott: ezt a mesterséges csodát csupán a soha nem látott mértékű készlet felszabadítást hozó pánikreakció tartja életben. 

Miközben az egyre fojtogatóbb helyzet a globális ellátási láncokat is próbára teheti, az energiaárak drámai robbanása csupán idő kérdése.