
„A karácsonyi asztal volt az, amire azon időben felkerültek azok az élelmek, ennivalók és különböző szimbólumok, amik valójában az egész karácsonyt szimbolizálják. (…) Ugye régen a 24-ét, a karácsony estét nagyon sokszor azt mondták, hogy bőved este, akkor úgy meglepődünk, hogy „bődbe vagyunk és mégis bőved, igen bőved”. Mert bőven kellett fogyasztani élelmeket, bőven, többször, többször a nap folyamán. Ezért van a karácsonyi asztalon.”
A karácsonyi asztal nemcsak a karácsonyi terítés, hanem ami az asztal alá kerül, mert ez ami biztosítja, ami az asztalra kerül. Itt vannak a különböző magok, a gabona, az árpa, a búza, a napraforgó, a kukorica, mindaz, amiből az élet keletkezik, a kenyér is.
Továbbiak a témában

Az illúzió ára: amikor a 70%-os kedvezmény valójában ráfizetés – A Radar útmutatója a tudatos vásárláshoz + videó

Az Utolsó vacsora a Tháliában: kortárs feszültségek a színpadon, a Radar a kulisszák mögött + videó












