Úgy viselkedik az új hatalom, mint a megvadult kamaszok

A Parlament nem játszótér, a tiszás képviselők mégis úgy viselkednek az üléseken, mintha a szünetet váró kamaszok lennének az iskolapadban.

  • Paláver
  • 2026. május 14., csütörtök 15:24
  • Frissítve: 2026. május 14., csütörtök 15:26
Vágólapra másolva!

A tiszás képviselők úgy vették birtokba a Parlament épületét, mint amikor a kamaszok a tanár távozása után krétával dobálóznak. A minőségi kormányzás helyett egyelőre a gimnazista tempó diktálja az ütemet.

 Ez a komolytalan viselkedés a padsorokban inkább emlékeztet egy rosszul sikerült osztálykirándulásra, mint komoly államvezetésre. Kérdéses, hogy az éretlen politikai kultúra és a kamaszos dac a törvényhozásban mikor okoz valós károkat a választóknak.