
Megszűnik az MTVA, ami helyett létrehozzák a Magyar Rádió és Televízió Nonprofit Zrt.-t, amelytől függetlenül működik majd a Magyar Távirati Iroda. Létrejön a Független Közmédia Testület, amely a nagy értékű szerződéseket felügyelheti majd, de a közmédia vezetőinek kiválasztásában is közreműködik. A Közszolgálati Chartával bábáskodna a szakmai mércék felett, s egy új szervezet, a Közszolgálati Tanácsot jogosítanák fel arra, hogy „figyelemmel kísérje a közszolgálatiság elveinek érvényesülését”.
Már a választási kampányában is az MTVA bezárásával fenyegetőzött Magyar Péter. Sőt azt is ígérte, hogy kormányra kerülése után felfüggeszti a közmédia működését. A kormányfő még áprilisban, kormányra kerülését követően nyilatkozott a Kossuth Rádióban. A miniszterelnök akkor azt ígérte: azonnal felfüggesztik a MTVA hírszolgáltatását, ami szerinte a Fidesz propagandagépezetének a központja. Mindeközben az intézmény néhány munkatársai a folyosón tapssal fogadta Magyar Pétert, majd az M1 reggeli műsorában ismét nyomatékosította terveit.
Az MTVA azonnali felfüggesztése azonban a kormányfő ígérete ellenére elmaradt. Sőt, Magyar Péter a Mandiner jövőjét sem vázolta fel valami fényesen. A miniszterelnök azt is mondta, hogy államosítják a lapot és annak tartalmát ők fogják meghatározni.
Kedden elfogadta a parlament a médiatörvényt, amivel felszámolják a jelenlegi közmédiát. A témában Szabó László kommunikációs szakember nyilatkozott:
- Milyen hatással lehet a közmédia átalakítása a közéleti tájékozódásra és a közbizalomra?
- Milyen garanciák szükségesek ahhoz, hogy a közmédia valóban független maradhasson a politikai többség ellenére?
- Magyar Péter vicclapnak nevezte a Mandinert és azt mondta, ők lesznek a kiadói, nekik kell majd meghatározni azt a tartalmat, amit le fognak adni.













