Még most is szállítanak Aszadnak

Oroszország most is küld fegyvereket a szíriai kormánynak - jelentette ki az orosz állami fegyverexportáló cég igazgatója.

  • 2013. február 13., szerda 18:02
Vágólapra másolva!

Anatolij Iszaikin szerint egyebek között rakétaelhárító rendszereket szállítanak Szíriába, támadó fegyvereket azonban nem adnak el a damaszkuszi kormánynak. Az igazgató úgy nyilatkozott, hogy a szír kormány sem orosz helikoptereket, sem orosz repülőgépeket nem kap. Oroszország 2011-ben 1 milliárd dollár értékben adott el harci eszközöket az Aszad-rezsimnek, amelynek ezzel egyik fő fegyverellátója volt.