Az igazgató lemondott 2 millió euró prémiumról

1,4 milliárd forintnak megfelelő euró helyett 870 millió prémiumot vett csak fel a Raiffeisen Bank International vezérigazgatója, Herbert Stepic – tudta meg az osztrák Der Standard.

  • 2013. április 09., kedd 17:00
Vágólapra másolva!

A bécsi székhelyű bankcsoport vezetőjének jövedelme 2012-ben prémiumokkal együtt 4,9 millió eurót tett ki, a vezérigazgató azonban sokallta az összeget, ezért 2 millió euróról lemondott, a többit felvette. Indoklása szerint erkölcsi kötelezettségből és a takarékossági intézkedések miatt utalta vissza az összeg egy részét.

A bank 2009-ben 1 milliárd 750 millió eurós tőketámogatást kapott az osztrák államtól, az összeget még nem fizette vissza a pénzintézet. A lap úgy tudja: a bank igazgatóságának együttes jövedelme tavaly 43 százalékkal volt magasabb, mint 2011-ben.