Különleges vasúti járművek érkeztek az északi járműjavító udvarára

Különleges mozdonyok és egy vasúti személykocsi érkezett a Közlekedési Múzeum kőbányai helyszínére. A főigazgató azt reméli, hogy tavasszal már bemutathatják az új helyszínt és a jövőbeli terveiket is a látogatóknak.

  • 2021. január 11., hétfő 21:59
Vágólapra másolva!

Egy legendás 424-es gőzmozdony érkezett elsőként az Északi Járműjavító udvarára. Nemsokára egy régi tolólap segítségével bekerül a dieselcsarnok területére.

A múzeum főigazgatója elmondta: 2017-ben döntött a kormány arról, hogy a dieseljavító csarnok ad majd otthont az új közlekedési múzeumnak. A tervezés már zajlik, 2021 nyár végére várják az építési engedélyt, de a teljes kivitelezés 5 évet fog igénybe venni. Ezalatt az idő alatt egy történeti kiállítással mutatják be az épület múltját és jövőjét.

Erre a kiállításra érkeztek ma M44-es tolató mozdonyok, egy futurisztikus, a gőzmozdonyok sebességrekordját tartó darab, Kandó Kálmán első villanymozdonyainak egyike, egy V60-as és egy háború előtti személykocsi. A kiállításra további járműveket is várnak.

Vitézy Dávid hozzátette: a járványhelyzettől függően idén tavasz végén vagy nyár elején nyitják meg az időszaki kiállítást a látogatók előtt.

Hír TV