
.Miközben a Budapest Pride résztvevői a délutáni órákban az egyenlő jogokért, az azonos neműek házasságáért és az örökbefogadás lehetőségéért vonultak az Astoriáig, 17 órakor a Szent István Bazilikától elindult a CitizenGO „Szülők menete” nevű imádságos ellentüntetése is. A Bajcsy-Zsilinszky úton a Kossuth tér felé haladó keresztény-konzervatív menet szervezői szerint a rendezvénnyel a hagyományos értékek és a szülői jogok védelmére, valamint a genderideológiával szembeni határozott ellenvéleményükre kívánják felhívni a figyelmet.













