
A kormányfő azzal vádolta meg Sulyok Tamást, hogy direkten beavatkozott a demokratikus folyamatokba. Magyar Péter elmondta, hogy szeptembertől átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, bevonva a teljes társadalmat.
A témában Lomnici Zoltán alkotmányjogász nyilatkozott:
- Magyar Péter arról beszélt a Parlamentben, hogy bármi történik, leváltják a köztársasági elnököt. A Fidesz szerint ez már a legsötétebb történelmet idézi. Mennyire számít ez bevett gyakorlatnak?
- A Kúria elnökének megválasztási szabályai is változnak: eddig az Országgyűlés választotta az államfő javaslatára, a jövőben viszont a bírók maguk közül jelölhetnek Kúria- és OBH-elnököt. Így biztosítható a függetlenségük vagy fennáll a veszély, hogy politikailag irányított lesz a testület?













