Magyar Péter Alaptörvény-módosítással távolítaná el pozíciójából a köztársasági elnököt

A miniszterelnök személyeskedő felszólalásában hangsúlyozta, hogy a jogszabály hatályba lépését követő napon Sulyok Tamás megbízatása megszűnik.

  • Híradó
  • 1 órája
  • Frissítve: 49 perce
  • Forrás: HírTV
  • Fotó: Civic Lens
Vágólapra másolva!

A kormányfő azzal vádolta meg Sulyok Tamást, hogy direkten beavatkozott a demokratikus folyamatokba. Magyar Péter elmondta, hogy szeptembertől átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, bevonva a teljes társadalmat. 

A témában Lomnici Zoltán alkotmányjogász nyilatkozott:

  1. Magyar Péter arról beszélt a Parlamentben, hogy bármi történik, leváltják a köztársasági elnököt. A Fidesz szerint ez már a legsötétebb történelmet idézi. Mennyire számít ez bevett gyakorlatnak?
  2. A Kúria elnökének megválasztási szabályai is változnak: eddig az Országgyűlés választotta az államfő javaslatára, a jövőben viszont a bírók maguk közül jelölhetnek Kúria- és OBH-elnököt. Így biztosítható a függetlenségük vagy fennáll a veszély, hogy politikailag irányított lesz a testület?