
A parlamenti vizsgálóbizottságok szigorításáról is szavazott kedden délelőtt a parlament. A döntés értelmében aki akadályozza bármelyik parlamenti bizottság munkáját, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel lenne büntethető, valamint pénzbírságot is bevezetnek azokkal szemben, akik önhibájukból nem jelennek meg a vizsgálóbizottság előtt.
Emellett a parlament elfogadta a gyűlöletkeltő politikai reklámok tilalmát is, valamint az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot.
A Parlamentből Némethi Botond kollégánk foglalta össze a részleteket.













