Több döntés is született az Országgyűlésben kedden

Több javaslatot is elfogadott a tiszás többség. Egyebek mellett szavaztak a közmédia átalakításáról, az uniós források hazahozatalához szükséges javaslatcsomagról és a parlamenti vizsgálóbizottságok szigorításáról is.

  • Híradó
  • 1 órája
  • Frissítve: 1 órája
  • Forrás: HírTV
Vágólapra másolva!

A parlamenti vizsgálóbizottságok szigorításáról is szavazott kedden délelőtt a parlament. A döntés értelmében aki akadályozza bármelyik parlamenti bizottság munkáját, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel lenne büntethető, valamint pénzbírságot is bevezetnek azokkal szemben, akik önhibájukból nem jelennek meg a vizsgálóbizottság előtt.

Emellett a parlament elfogadta a gyűlöletkeltő politikai reklámok tilalmát is, valamint az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot.

A Parlamentből Némethi Botond kollégánk foglalta össze a részleteket.