
Katalónia Spanyolország leggazdagabb tartománya, a nacionalista katalán vezetés viszont évek óta próbálja elérni, hogy a Madridnak fizetett adó egy részét visszakapják. Évente 20 milliárd euró adójuk kerül a szegényebb tartományokhoz, amit a katalán vezetés inkább a helyi munkahelyteremtésre költene.













