Törvénymódosítás Diana királynőségéért

Elsőszülött lány is örökölheti a brit koronát – így döntött a londoni parlament. A több száz éves törvény módosításával Vilmos herceg születendő gyermekének kedveznek, amennyiben lány lesz. Az már korábban eldőlt, hogy ebben az esetben a Diana nevet kapja, elhunyt édesanyja emlékére.

  • 2013. január 29., kedd 15:52
Vágólapra másolva!

371:38. Ilyen arányban fogadta el a brit képviselőház, hogy elsőszülött lány is örökölhesse a trónt, akkor is, ha később fiútestvére születik. A több mint 300 éves törvények módosításával készül fel a parlament arra az esetre, ha Vilmos herceg és Kate Middleton júliusra várt gyermeke kislány lesz.


„Büszke vagyok arra, hogy ez a törvény eltünteti a régóta fennálló diszkriminációt, és modernizálja, illetve megerősíti alkotmányos monarchiánk helyzetét” – nyilatkozta Tom Blake, a képviselőház helyettes vezetője.

A honatyák módosították azt a jogszabályt is, amely szerint a leendő trónörökös nem léphet házasságra katolikussal. Kate-nek e régi törvény miatt kellett belépnie az anglikán egyházba, mielőtt hozzáment Vilmoshoz. II. Erzsébet királynő első számú trónörököse Károly herceg, Vilmos apja. A királynő halálakor ő kapja meg a koronát. Őt követheti Vilmos az Egyesült Királyság trónján.