Cohn-Bendit nekiesett a Lánchíd Rádió riporterének

Nem kívánt a magyar kérdésről beszélni, sőt elvette a Lánchíd Rádió tudósítójának a diktafonját Daniel Cohn-Bendit.

  • 2013. április 17., szerda 10:45
Vágólapra másolva!

A hazánk elleni kirohanásairól ismert európai zöldek frakcióvezetője közölte: nem hajlandó Magyarországról nyilatkozni. Amikor pedig meglátta, hogy a Lánchíd Rádió Strasbourgban lévő munkatársának diktafonja be van kapcsolva, kitépte a kezéből, s azzal fenyegetőzött, hogy a rendőrségre viszi a hangfelvételt.

Daniel-Cohn Bendit volt az, aki ordítva szidalmazta Orbán Viktort, amikor a miniszterelnök a magyar uniós elnökség programját ismertette még két évvel ezelőtt Strasbourgban. A francia politikus egy évvel később pedig az igazságszolgáltatási reformot kifogásolta, de szavaiból kiderült, hogy az alapvető tényekkel sincs tisztában. A frakcióvezetőnek egyébként nem ez volt az első összetűzése magyar tudósítókkal. Amikor legutóbb a Hír TV riportere mutatott rá tévedésére, Cohn-Bendit a magyar újságírókat kezdte szidni, amiért azok védik a kormányt.

Cohn-Bendit büszkén vállalja, hogy gyerekeket fogdosott

Számtalan gyermekvédő és társadalmi szervezet, felháborodott polgárok és politikusok tiltakoztak márciusban az NSZK első elnökének emlékét idéző alapítvány elnökségének terve ellen, hogy az európai zöldeket képviselő „Vörös Dani” megkapja az 1965-ben alapított Theodor Heuss-díjat. A tiltakozók szerint e magas kitüntetés nem egyeztethető össze Cohn-Bendit múltjával. Mint ismeretes, a politikus a róla megjelent életrajzban elfogadhatatlan módon nyilatkozott a felnőttek és a gyerekek közötti szexuális kapcsolatról. A gyerekboltokban dolgozó Cohn-Bendit – saját bevallása szerint – ötesztendős lányokkal is flörtölt, és ezek a kapcsolatok hamarosan erotikus formát öltöttek. Nadrágján keresztül hagyta magát simogatni, s ő is hasonlóan cirógatta a gyerekeket.