Biden nem bánja, hogy gyilkosnak nevezte Putyint

Joe Biden amerikai elnök nem bánta meg, hogy gyilkosnak nevezte Vlagyimir Putyin orosz államfőt egy televíziós interjúban - mondta Jen Psaki, a Fehér Ház szóvivője csütörtökön egy kérdésre válaszolva.

  • 2021. március 18., csütörtök 19:32
Vágólapra másolva!

Biden szerdán az ABC amerikai televíziónak adott interjújában, kérdésre válaszolva, egyetértőleg gyilkosnak minősítette Putyint, és kilátásba helyezte, hogy az orosz vezető "meg fog fizetni" a 2020-as amerikai elnökválasztásba történt állítólagos orosz beavatkozásért.

Az incidens miatt még szerdán hazahívták konzultációra Anatolij Antonov washingtoni orosz nagykövetet. Antonov szombaton tér vissza állomáshelyéről a washingtoni orosz diplomáciai misszió szerint. Az orosz külügyminisztérium közölte: a konzultáció célja annak megvizsgálása, milyen úton lehet helyrehozni a mélypontra jutott orosz-amerikai kapcsolatokat.

A Fehér Ház jelezte: Washingtonnak nem áll szándékában hazarendelni a Moszkvában állomásozó amerikai nagykövetet.

Az Egyesült Államok emellett bizakodó, hogy továbbra is folytathatja gyümölcsöző kapcsolatát Oroszországgal - tette hozzá.

Putyin csütörtökön azt válaszolta Biden kijelentésére, hogy mások megítélésében mindenki önmagából indul ki. Emlékeztetett arra, hogy az Egyesült Államokban indián törzseket irtottak ki, és a rabszolgaság következményei ma sem múltak el nyomtalanul. Rámutatott: az Egyesült Államok az egyetlen olyan ország, amely bevetette az atomfegyvert.

Valamivel később az orosz elnök virtuális találkozóra, "egyenes és nyílt" eszmecserére invitálta Bident. Emlékeztetett: legutóbb az amerikai elnök kezdeményezett vele kapcsolatfelvételt. A felek január 26-án, néhány nappal Joe Biden beiktatása után beszéltek telefonon.

MTI