
Közös sajtótájékoztatójukon az energetikai együttműködés békés célját hangsúlyozták. A tervezett erőmű a Földközi-tenger partján fekvő Ed-Dabaa régió áramellátását biztosítaná. A két ország a gazdasági, kereskedelmi és terrorellenes együttműködés mélyítéséről is megállapodott.













