Pénzbüntetés járna a magyar beszédért

Büntetés járna Romániában azért, ha a hivatalokban nem beszélnek románul.

  • 2013. február 12., kedd 17:57
Vágólapra másolva!

A kormányzó Szociálliberális Szövetség tagjai olyan törvényjavaslatot akarnak benyújtani, amely pénzbírságot szabna ki azokra, akik az iskolákban, gyógyszertárakban, üzletekben nem a hivatalos államnyelvet beszélik.

A javaslat egyúttal büntetőeljárást írna elő azokkal a munkáltatókkal szemben, akik etnikai kritériumok alapján alkalmaznak munkavállalókat. A törvénytervezet a Magyar Polgári Párt közleményben utasította vissza.