
A busz késő éjjel egy tengerparti város felé tartott az autópályán, amikor a baleset történt. A túlélők szerint a fék hibásodhatott meg, ezért vesztette el a sofőr az uralmat a jármű felett.
„A busz rázkódott a nagy sebességtől. A sofőr váltótársa szólt, hogy kapaszkodjunk meg, mert a fékek nem működnek. Két kanyart sikerült bevennünk, de a harmadiknál a szakadékba zuhantunk” – mondja az egyik túlélő. „Csak arra emlékszem, hogy felfordultunk és hogy volt egy nyílás a jármű alján, ahol sikerült kimásznom. Egy lány ült mellettem, és egymást segítve jutottunk ki” – mesélte másikuk.
A sérültek között gyerekek is vannak, őket egy közeli kórházban ápolják. A szerencsétlenség idején sűrű köd volt, és ez is hozzájárulhatott ahhoz, hogy a sofőr rossz irányba fordítsa a kormányt. Peruban idén ez már a harmadik súlyos buszbaleset volt.













