Románia napirendre vette a Moldovával való egyesülés lehetőségét

Megváltoztatná Európa térképét egy román ellenzéki párt: a bukaresti képviselőház hallgatólagosan elfogadottnak tekintette azt a törvényjavaslatot, amely Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szól. A jogszabályról azonban még a szenátusnak is szavaznia kell.

  • Híradó
  • 1 órája
  • Frissítve: 1 órája
  • Forrás: HírTV
  • Fotó: iunewind
Vágólapra másolva!

A törvényjavaslatot április 14-én nyújtotta be az SOS Románia szélsőségesen nacionalista ellenzéki párt. Mivel a tervezetet sem plenáris vita, sem szavazás nem követte, az alkotmány alapján a képviselőház hallgatólagosan elfogadottnak tekintette, és továbbította a szenátusnak. A javaslat értelmében a román parlament megerősítené támogatását a határok békés megváltoztatásának lehetősége mellett, döntene Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről, és felhatalmazná a kormányt arra, hogy azonnal kezdje meg a tárgyalásokat a chișinăui hatóságokkal. A két ország egyesülése ugyanakkor Romániában és Moldovában is megosztja a közvéleményt.

A részleteket Hermann Endre foglalta össze Bukarestből.