Az elmúlt 16 év eredményeiről számoltak be a leköszönő kormány tagjai

Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője, Lantos Csaba volt energiaügyi miniszter, Navracsis Tibor volt közigazgatási és területfejlesztési miniszter, illetve Bóka János, a Fidesz országgyűlési képviselője adott tájékoztatást.

  • Híradó
  • 2026. május 14., csütörtök 14:04
  • Forrás: HírTV
Vágólapra másolva!

Egy kárpátaljai gyermekotthonnak adományozzák végkielégítésüket a távozó miniszterek - erről számolt be a Fidesz frakcióvezetője. Gulyás Gergely azt is elmondta, hogy az elmúlt négy hétben azon dolgoztak, hogy rendezett állapotban tudják átadni a kormányzást az új kabinet számára.

Eközben Magyar Péter megfenyegette a leköszönő minisztereket. Az újonnan beiktatott miniszterelnök felszólította a távozó politikusokat, hogy ne vegyék fel a nekik jogszabály alapján járó végkielégítést. Ha erről másképp nyilatkoznának, akkor sem fogják megkapni a pénzösszeget, mert nem fogja jóváhagyni ezt miniszterelnöki aláírásával. Azonban a jogszabály alapján az állami vezetőknek a megbízatásuk megszűnésekor juttatás járna, attól függően, hogy milyen hosszú ideig voltak a pozícióban.