
A Tisza-kormány a múlt héten Ópusztaszeren tartotta első ülését, hétfőn pedig ismét összeültek a kabinet tagjai. A miniszterelnök közlése szerint a kormány hétfői ülésén több, kiemelt közéleti és gazdasági kérdés is napirendre került. A három kormányszóvivő tájékoztatott, hogy szó esett a nyugat-magyarországi azbeszt-szennyezésről, amelyet a kormány kivizsgál és az érintetteknek soron kívüli egészségügyi szűrővizsgálatot biztosít. A kormány a végrehajtói rendszert is átalakítja, és az a cél, hogy ne üzleti, hanem közszolgáltatási szerepet töltsön be, ezért államosítják az ágat. Emellett a közmédia működését is ellenőrzik, úgy fogalmaztak: ez nem lehet egy hatalom kiszolgálója, hanem a hitelesen kell tájékoztatnia minden magyar állampolgárt.
Kedden délelőtt hozzák nyilvánosságra a kegyelmi ügy dossziéjának elemeit is. A miniszterelnök hozzátette, hogy a dokumentum információi szerint az igazságügyi miniszter nem támogatta a bicskei pedofil segítőjének kegyelmét. A Tisza Párt első embere elmondta, hogy emellett a kegyelmi kérvényt is nyilvánosságra fogják hozni a bejelentés szerint.
Már júniusban megnyithatják a kaput Ukrajna uniós csatlakozása előtt - erősítette meg a kormányfő. Magyar Péter arról beszélt, hogy a kormány technikai szinten megkezdte az egyeztetést az ukrán féllel a kárpátaljai magyar kisebbség kulturális, oktatási és nyelvhasználati jogának visszaállításáról. Kiemelte, hogy mind Brüsszel, mind az ukránok előtt ismert az a 11 pont, amelynek az elfogadását kérik, ez ugyanis előfeltétele annak, hogy Magyarország júniusban hozzájáruljon, hogy az Európai Unió megnyissa az első csatlakozási fejezetet Ukrajna vonatkozásában.













