A kétnyelvű táblák ellen tüntettek

Több mint 20 ezren tüntettek a horvátországi Vukovárban, mert a városvezetés horvát és szerb kétnyelvű táblákat tenne ki a közterületekre.

  • 2013. február 02., szombat 19:45
Vágólapra másolva!

A legutóbbi népszámlálás eredménye kötelezi őket erre, mert a lakosság több, mint harmada szerb. A horvát tüntetők szerint viszont a háborús előzmények miatt Vukovárra a törvény nem vonatkozik. Vukovárt 91-ben a szerbek rombolták le, majd a régió 98-ban harcok nélkül került Horvátországhoz. Az eredeti 46 ezer helyett ma már csak 28 ezren élnek a városban.