Az egyház és a művészek is bekapcsolódtak a válságkezelésbe

Tizenkét pontos növekedési tervet dolgozott ki a ciprusi államfő. A politikus a vállalati nyereség adómentessé tételével és a kaszinók újraindításával lendítené fel az ország gazdaságát. Közben egyháza teljes vagyonát felajánlotta a ciprusi ortodox egyház érseke a szigetország gazdaságának megsegítésére.

  • 2013. április 02., kedd 13:36
Vágólapra másolva!

A kaszinók újbóli megnyitásával mentené meg az országot a ciprusi elnök. Az államfő hétfő este tartott megbeszélést a pártvezetőkkel, amelyen az ország gazdasági helyzetét vitatták meg. Nikosz Anasztasziadisz azt is felvetette, hogy ne adóztassák meg azokat a vállalati nyereségeket, amelyeket a cégek szigetországi befektetésekbe forgatnának vissza. A politikusok megbeszéléseivel egy időben görög és ciprusi művészek nyolc órás jótékonysági koncertet tartottak Nicosiában. Az ötven előadó a nicosiai polgármester meghívásának eleget téve vett részt a maratoni rendezvényen.

„Két célunk volt ennek a rendezvénynek a megszervezésével. Először is a reményt szerettük volna felébreszteni, másodszor pedig - ami ennél sokkal fontosabb – a szűkölködőknek szeretnénk segíteni ezekben a nehéz órákban” – mondta Konsztantinosz Jeorkakaisz, Nicosia polgármestere.


A koncert szervezésbe helyi jótékonysági csoportok is bekapcsolódtak, ők gyűjtötték össze a szervezők kérésére felkínált az adományokat, főleg lisztet, rizst és olajat, valamint a babaételeket és a tisztítószereket.

Lapértesülések szerint az egyház is bekapcsolódna a válságkezelésbe. A ciprusi ortodox egyház érseke egyháza teljes vagyonát felajánlotta a szigetország gazdaságának megsegítésére. II. Krizosztomosz egyébként az első olyan fontosabb személyiség Cipruson, aki lemondásra szólította fel az ország pénzügyminiszterét és a központi bank elnökét, miután bejelentették, hogy akár a 60 százalékát is zárolhatják a bankbetétek 100 ezer euró feletti részének.