Őrizetbe vették az ukrán energiaügyi miniszterhelyettest

Félmillió dollárnyi (180 millió forint) kenőpénz elfogadása miatt vettek őrizetbe az egyik ukrán energiaügyi miniszterhelyettest és a vesztegetési ügyben résztvevő három bűntársát - közölte hétfőn az ukrán főügyészség.

  • 2024. augusztus 12., hétfő 13:24
Vágólapra másolva!

Az ügyészség nyomozása kiderítette, hogy az energiaügyi tárca négy miniszterhelyettesének egyike pénzt fogadott el azért, hogy lehetővé tegye egy állami tulajdonú szénbánya bányászati berendezéseinek kicsempészését a donyecki harci övezetből.

Az ügyészség közleménye szerint a minisztériumi tisztségviselőt a kenőpénz egy részének elfogadása közben érték tetten. A vesztegetési ügyben további három személy volt érintett, köztük annak a donyecki állami bányavállalatnak a vezetője, ahonnan a bányászati eszközöket ki akarták juttatni.

Ukrainszka Pravda ukrán hírportál értesülése szerint a letartóztatott miniszterhelyettes Olekszandr Hejlo.

A nyomozás során kiderült, hogy a bányászati berendezéseket az ország nyugati részén lévő bányákban akarták használni. A kenőpénzt több részletben adták át személyes találkozások alkalmával, a miniszterhelyettest és bűntársait az egyik részlet átadásakor vették őrizetbe a hatóságok - írta a hírportál.

A gyanúsítottakat akár 12 évig terjedő szabadságvesztéssel és vagyonelkobzással sújthatják.