
Nemzetközi közegészségügyi vészhelyzetet hirdetett az Egészségügyi Világszervezet (WHO), miután a Kongói Demokratikus Köztársaságban felütötte a fejét a ritka és rendkívül veszélyes Bundibugyo-ebolavírus. A 2026. április 24-én beazonosított első halálos áldozat óta a fertőzés gyorsan terjed a térségben. A helyzetet súlyosbítja, hogy a Kongóban és Ugandában is riadalmat keltő vírusfajta ellen jelenleg nincs engedélyezett vakcina vagy gyógyszer, a gyenge egészségügyi megfigyelőrendszer és a lakossági szkepticizmus pedig egy újabb afrikai világjárvány kirobbanásával fenyeget.














