
A műsor második vendége, L. Simon László író, korábbi kulturális államtitkár az új kormányzati kinevezéseket értékelte. Üdvözölte az örökségvédelem és a múzeumi szféra szakmai átszervezését, ám bírálta a Fidesz korábbi stratégiáját, amely szerinte háttérbe szorította az értelmiséget. Emellett érthetetlennek nevezte Tóth Gábor rendészeti államtitkári kinevezését a 2006-os rendőri erőszakban játszott szerepe miatt.













