
Sajtóértesülések szerint a jobbközép az államfői posztot kérte az együttműködésért cserébe, a Demokrata Párt viszont nem volt hajlandó teljesíteni ezt a feltételt.
A köztársasági elnök legközelebb Berlusconi pártjával konzultál a kormányalakításról, de elemzők úgy vélik: az államfő végül egy többpárti egységkormány felállítása mellett dönthet.













