
A magyarországi letelepedésük századik évfordulóját ünneplő szaléziak első boldogjukat tisztelhetik Sándor Istvánban, aki a sztálinista egyházüldözésnek esett áldozatul.
1950-ben amikor betiltották a szerzetesrendek működését, Sándor István továbbra is foglalkozott a fiatalokkal: kirándulásokat, összejöveteleket szervezett, és hittant tanított nekik. A szerzetest 1952-ben társaival együtt letartóztatták, és koncepciós perben halálra ítélték. 1953. június 8-án végezték ki.













