Érkezik a 34. Gastroblues Fesztivál Paksra

Már csak néhányat kell aludni, és kezdetét veszi a hazai könnyűzenei élet egyik legtradicionálisabb eseménye, a 34. Gastroblues Fesztivál Pakson. Az ország egyik legrégebbi blues-ünnepe mögött idén is példás helyi összefogás áll, a rendezvény pedig nemcsak a műfaj spirituális és gyógyító erejét hozza el a közönségnek, de igazi nemzetközi szenzációt is tartogat.

Vágólapra másolva!

A július 3. és 5. közötti főnapokon a látogatók nemcsak a blues „gyógyító erejét” és spirituális mélységeit tapasztalhatják meg a technokrata világ zajában, de olyan hazai legendák mellett, mint a Takács Tamás Blues Band, egy igazi világklasszist is köszönthetnek: a fesztiválon fellép az Egyesült Királyság mindössze 22 éves csodagyereke, Toby Lee is, akit a szakma a műfaj jövőbeli szupersztárjaként emleget. A feszült és sodró ritmusok után a vasárnap az önzetlenségé lesz: az immár hagyományos jótékonysági főzőverseny teljes bevételével a kárpátaljai Visk közösségét támogatják a szervezők és a vendégek.