
Egyre több a rasszista támadás Görögország-szerte. Jogvédő csoportok szerint veszélyes szintet ért el a bevándorlók ellen elkövetett támadások száma, amelynek elkövetői általában büntetlenek maradnak. Ráadásul az illegális bevándorlók száma is nő, ami tovább szítja az idegengyűlöletet. Néhány napja egy afgán csoportot támadtak meg lakóházuk előtt, a sértettek azt állítják, a neonáci Arany Hajnal párt szimpatizánsai voltak az elkövetők.
„Úgy tűnt, hogy meg akarnak gyilkolni, és nem csak ijesztgetnek. A fejemet ütötték, elájultam, a tarkómat verték, véreztem. Nem tudom, miért tették, de nem ütnek így, ha csak ijesztgetni akarnak. Felébredtem a kórházban, a fejem össze volt varrva, nem tudtam, mi történt” – mesélte az egyik áldozat.
Néhány utcával arrébb egy görög virágárus más emlékeket idézett fel. Azt mondta: kétszer volt veszélyben az élete, mindkétszer bevándorlók rabolták ki a boltját este. Szerinte a környék gettóra hasonlít, telis-tele bevándorlókkal, akik bűnözői életmódot folytatnak, mert nincs munkájuk. „Sokan szavaztunk az Arany Hajnalra. Én a jövőben is rájuk fogok a problémák miatt. Senki sem állítja meg ezeket a gondokat. Európa nem tesz semmit ez ellen, a kormány próbálja a legjobbat nyújtani, de semmilyen igazi megoldással nem rukkol elő” - fogalmaz Krisztina.
Az Európába érkező illegális bevándorlók 90 százaléka Görögországban ér szárazföldet. Hivatalosan egymillió bevándorló van az országban, több mint felük illegálisan, pénz, papírok és munkalehetőség nélkül. Ahogy Görögország egyre mélyebbre süllyed a recesszióba, a támadások száma is növekszik. A rendőrség új egységeket állított fel célzottan a rasszista támadások kivizsgálására és megakadályozására.













