
„A felújítás nem a mi feladatunk lenne. A Nagykőrösi utat a főváros kezeli, nem mi… nem várunk tovább senkire” – ezzel indokolta a Facebookra feltöltött videójában a hétvégén Szaniszló Sándor a DK 18. kerületi polgármestere a Nagykőrösi út március 8-án kezdődő felújítását. A Budapest Közút kezelésében lévő útszakasz szerinte olyannyira tönkrement az elmúlt években, hogy azt az önkormányzat most a saját költségén kell, hogy megújítsa. A városvezető mintha a tavalyi forgatókönyvet másolná le, amikor a 18. kerület az Üllői út, 2. kerület pedig a Szilágyi Erzsébet fasor renoválásába kezdett bele, miután mindkettő önkormányzat megunta a városháza évek óta tartó ígérgetéseit.
Pedig az Üllői út felújítását még Karácsony Gergely főpolgármester a 2022-es választási kampány hevében is megígérte, ami alapján okkal bízhattak a közlekedők a miniszterelnök-jelölt aspiráns szavaiban. Ehhez képest sokáig szinte semmi nem történt az ügyben. Ennek oka pedig nem más, minthogy a közösségi közlekedést előnyben részesítő fővárosnak egész egyszerűen nem prioritás a minőségi úthálózat biztosítása az autóval közlekedők számára. Legalábbis a 2024-es költségvetés alapján könnyű erre a következtetésre jutni:
A teljes cikk a Világgazdaság honlapján olvasható.
Fotó: Világgazdaság / Máté Krisztián / MW Bulvár














