
A Magyar Nemzet információi szerint az érintettek között várandós munkavállaló is van. A külügyminisztérium a lap megkeresésére cáfolta a tömeges elbocsátást, ugyanakkor hangsúlyozták, hogy egy kormányváltás után a minisztériumok átszervezése természetes folyamat.
Viszont a külügyminisztérium államtitkára elismerte, hogy politikai tisztogatás volt a minisztériumban. Velkey György László közösségi oldalán belső átvilágításról beszélt és arról, hogy a tárcánál szükség van az átalakításokra. Bár több sajtóorgánum is arról számolt be, hogy 200 embert bocsátottak el a külügyminisztérium munkatársai közül, az államtitkár 45 ilyen esetről beszélt.













