Amerikaiakat céloztak be a rakétákkal

Amerikai támaszpontokat vett célba Észak-Korea hadászati rakétákkal és nagy hatótávolságú tüzérségi fegyverekkel. A kommunista állam így reagál a közös dél-koreai–amerikai hadgyakorlatokra. Közben Szöul ismét arra szólította Phenjant: mondjon le az atomfegyverekről és a fenyegetésekről.

  • 2013. március 26., kedd 13:50
Vágólapra másolva!

Pontosan 3 évvel ezelőtt 46 tengerész halt meg a Cshonan hadihajón, amikor észak-koreai torpedótámadás érte a vízi járművet. A tragédia évfordulóján tartott megemlékezésen a dél-koreai elnök ismét arra szólította Északot, hogy hagyjon fel a háborús politikával. „Észak-Koreának le kellene mondania az atomfegyverekről, rakétákról, provokációkról és fenyegetésekről, és a nemzetközi közösség felelős tagjává válni. A túlélés csak így lehetséges Északnak” – fogalmazott Pak Gun Hje.


Phenjan azonban tovább fenyegetőzik, és fokozza harckészültségét. A sztálinista ország hadászati rakétái és nagy hatótávolságú tüzérségi fegyverei amerikai támaszpontokat vettek célba Guamon, Hawaiin és a szárazföldi területeken. Észak-Korea így reagált arra, hogy a dél-koreaiakkal gyakorlatozó amerikai erők bombázó gépekkel repültek az északi területek közelébe. Phenjan korábban Washingtont és Szöult is atomtámadással fenyegette meg, noha szakértők szerint nem rendelkezik olyan technológiával, amellyel elérhetné az amerikai kontinenst.