
Az oltás önkéntes Oroszországban - hangsúlyozta Vlagyimir Putyin a vakcinagyártás felfuttatásól szóló tanácskozáson, majd bejelentette hogy kedden beoltatja magát. Azóta ez meg is történt de az esemény azonban nem volt nyilvános.
Putyin méltatta az orosz vakcinafejlesztőket, akiknek köszönhetően az országban sikerült stabilizálni a járványhelyzetet. Arról is tájékoztatott, hogy nemzetközi gyártókkal kötött szerződések segítik a vakcinaellátást.
Oroszországban hivatalosan január 18-án kezdődött el a lakosság koronavírus elleni átoltása. Az orosz elnök azt mondta, hogy eddig 4,3 millió ember - a lakosság nem egészen 3 százaléka - kapta meg a védőoltás mindkét adagját, miközben az első dózist már 2 millióval több embernek adták be.
HírTV














