
Ezért minden magyar embertől azt kérjük, hogy a saját életében is a felelősséget és elszántságot mutasson arra, hogy megakadályozza a vírus terjedését
- hívta fel a figyelmet Kovács Zoltán, a kommunikációs akciócsoport vezetője az operatív törzs vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján.
Az idősek a koronavírus-járvány legveszélyeztetettebb társadalmi csoportja, különösen akkor, ha más típusú betegségekkel is küzdenek. Az államtitkár arra kérte a lakosságot, hogy idős hozzátartozóik és barátaik esetében különös elővigyázatossággal tartsák be az egyébként javasolt védekezési és megelőzési előírásokat.
A kormány járványügyi tájékoztató portálján külön felhívást tett közzé az idősekhez és családtagjaikhoz, valamint a társasházakhoz, a lakóközösségekhez és minden időseket fogadó intézményhez.














