
Hivatali visszaélés miatt Tényi István feljelentette Magyar Pétert.
A férfi azzal indokolta: a miniszterelnök utasította és fenyegette a legfőbb ügyészt, amikor az úgynevezett aranykonvoj-ügyben fordult a hatósághoz. Tényi szerint a kormányfő ezzel túllépett a hatáskörén. De hivatali visszaélés lehet az is, ha Magyar Péter lemondásra akarja kényszeríteni Nagy Gábor Bálintot.













