Magyar Péter személyesen a Velencei Bizottság elnökét hívta meg Magyarországra

Megfutamodott Magyar Péter, mégis meghívta a Velencei Bizottságot Magyarországra - ezt maga a miniszterelnök jelentette be a kormányzati tájékoztatón. A kormányfő úgy fogalmazott, hogy személyesen a Velencei Bizottság elnökét invitálta jövő hétre hazánkba, hogy megvitassák a szervezet vezetőivel és szakértőivel a Tisza-kormány alkotmánymódosítási javaslatait.

  • Híradó
  • 1 órája
  • Forrás: HírTV
  • Fotó: Carlos Sanchez Benayas
Vágólapra másolva!

Magyar Péter hétfőn a Velencei Bizottság tervezett látogatásáról magyarázkodott. A miniszterelnök akkor azt állította, hogy a szervezet nem érkezik Magyarországra, nem sokkal később pedig kiderült, hogy ennek pont a Tisza-kabinet az oka, ugyanis a magyar kormány nem fogadja a testületet.

Sulyok Tamás pár héttel ezelőtt fordult a Velencei Bizottsághoz, majd az Alkotmánybírósághoz azzal a kérdéssel, hogy lehetséges-e a személyre szabott Alaptörvény-módosítás. Magyar Péter ugyanis a választások óta több alkalommal is megfenyegette a köztársasági elnököt arra felszólítva, hogy mondjon le. A miniszterelnök május 31-ét jelölte meg végleges határidőként az államfő számára, aki azonban kijelentette, hogy nem mond le hivataláról. 

Magyar Péter csütörtökön már visszavonulót fújt, és bejelentette, hogy mégis fogadják a testületet. Azt is elmondta, hogy ha Sulyok Tamás nem írja alá saját felmentését, akkor megfosztási eljárást indítanak ellene.

Elindult Magyarországon a Magyar Péter féle önkényuralom kiépítése, erre bizonyíték az Alaptörvény-módosítás is - erről már Németh Balázs országgyűlési képviselő beszélt.