Jogállam vagy banánköztársaság: miért hiszi azt a hatalom, hogy mindenki az ő beosztottja?

A legfőbb ügyész nyílt közleményben tette helyre a követelőző miniszterelnököt. A kormányfő hatalmasat esett, amikor lepattant a független hatóság faláról.

Vágólapra másolva!

A vitaműsorban a legújabb politikai pofára esést elemezték. A legfőbb ügyész nyilvánosan helyretette Magyar Pétert, aki az aranykonvoj ügyében pattogott. A miniszterelnök úgy viselkedik, mint egy hisztis vendég az étteremben, aki a szakácsnak akar parancsolni. 

Kiderült azonban, hogy a főügyész nem beosztottja, így a kormány utasítást részére nem adhat. Eközben a frusztrált hatalom olyan korlátozást erőltet, ami csak banánköztársaságokban létezik, és a zászlóhajigálók ellen is eljárás indult.