
Van egy kellemetlen tulajdonsága a jogállamnak: nem mindenki alattvaló. Az aranykonvoj-ügyben a miniszterelnök sürgetett, a legfőbb ügyész pedig emlékeztetett valamire, amit a hatalom időnként hajlamos elfelejteni: az ügyészség nem végrehajtó osztály.
Lehet utasítani minisztériumokat, pártkatonákat és szóvivőket. Az igazságot viszont nem. Az nem parancsra érkezik, hanem bizonyítékokkal.













