V4-es csúcstalálkozó Gödöllőn

Gödöllőn üléseztek a V4-országok kormányfői. Magyar Péter vezetésével a szövetség megerősítéséről és a régió európai uniós szerepvállalásáról egyeztettek.

Vágólapra másolva!

A V4-országok vezetői Gödöllőn egyeztettek. Magyar Péter a fővárosokat összekötő gyorsvasút tervét is átadta a külföldi partnereknek. A házigazda szerint Közép-Európa erős és felkészült. A szlovák elnökséget átvevő Robert Fico jelezte, hogy a kontinens versenyképességének legnagyobb problémája a drága energia marad. A felek egyetértettek abban is, hogy az uniós bővítés során minden tagjelöltnek szigorúan meg kell felelnie az aktuális csatlakozási feltételeknek.