
A német fővárosban szombattól szigorítások léptek életbe. Ennek értelmében október végéig minden vendéglátóhelynek és üzletnek zárva kell tartania este 11 és reggel 6 óra között. Ebben az időszakban a benzinkutaknál is tilos az alkohol árusítása. Emellett a magán összejövetelek számát 10 főben maximálták.
Szakemberek szerint azért robbant be a vírus Berlinben és több német nagy városban mert az emberek nem tartják be a kellő távolságot és túl sokan gyűlnek össze zárt térben.
A szigorítást nemcsak Berlinben, hanem Hamburgban is életbe léptették. Németországban eddig 323 ezer 500 ember kapta el a koronavírust.
A spanyol főváros határában rendőrségi ellenőrzőpontokat állítottak fel, hogy érvényt szerezzenek az életbe lépett szükségállapotnak. Mintegy 5 millió ember nem hagyhatja el Madridot. Az intézkedést a spanyol kormány vezette be, miután arra a madridi tartományi vezetés nem volt hajlandó.
Az érintett területeken az emberek csak meghatározott indokkal hagyhatják el a lakhelyüket. A madridi regionális vezetés szerint azonban a szükségállapot katasztrofális következményekkel jár a gazdaság számára.
Spanyolországban eddig 890 ezer 367 embernél mutatták ki a betegséget. Az ibériai országban regisztrálták a legtöbb fertőzöttet Európában.
Franciaországban újabb rekord dőlt meg. Az elmúlt napon csaknem 27 ezer új esetet regisztráltak. Előző nap még alig több mint 20 ezer embernek lett pozitív a tesztje. Az országban eddig csaknem 720 ezren kapták el a vírust.
Koronavírusos lett az Európai Bizottság egyik tagja. A kutatásért és innovációért felelős biztos az eddigi legmagasabb rangú brüsszeli tisztségviselő, aki elkapta a kórt.
A bevezetett korlátozások ellenére egyre romlik a járványhelyzet Európában. A kontinensen az igazolt koronavírusos esetek száma már meghaladta a 6,2 milliót.














