
Nem lehet hatékonyság szerint rangsorolni a Magyarországon elérhető koronavírus elleni védőoltásokat! - jelentette ki a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa. Szlávik János a ma reggel érkezett AstraZeneca szállítmányról azt mondta: a három hét különbséggel beadott két oltást követően több mint 80 százalékos védettség alakul ki.
Korábbi anyag:
Megérkezett az Európai Gyógyszerügynökség által engedélyezett oltóanyag, az oxfordi AstraZeneca-vakcina első szállítmánya Magyarországra - hangzott el a köztévében. Az első szállítmány - amely közúton érkezett a Hungaropharmához szombat reggel - több mint 20 ezer ember oltására lesz elegendő. A terv szerint ezt a vakcinát a 60 év alatti regisztrált krónikus betegek kapják majd.
Ezt a vakcinát a magyar Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet előbb engedélyezte, mint az Európai Gyógyszerügynökség. Ezzel az oltási munkacsoport már három vakcinával számol.
A vakcina előnye, hogy viszonylag könnyen tárolható és szállítható, könnyebben mint az addig használt vakcinák, mivel normál hűtött körülmények, 2 és 8 fok között lehet tárolni, szállítani.
Ebből az oltóanyagból is két adagra van szükség, a másodikat az első oltás után 4-12 héttel lehet beadni.
Magyarország 6 540 000 adagot kötött le ebből a vakcinából, ez 3 270 000 ember oltására elég - ismertették a műsorban.
MTI














